Veľká jarná brigáda OZ Priatelia Rače

Obrázok ku správe: Veľká jarná brigáda OZ Priatelia Rače
09.03.2017 - Mesto

Veľká jarná brigáda sa začína v sobotu 8. apríla 2017 od 9:00 hodiny. Každý, kto chce prísť a prispieť pracovitou rukou, pomocou či dobrou náladou, je vítaný. Prvé jarné lúče Slnka nás po roztopení snehovej pokrývky nemilo prekvapili množstvom odkrytých odpadkov povaľujúcich sa či rozfúkaných po uliciach, zastávkach a trávnatých plochách. V Rači, Krasňanoch a na Východnom je však už niekoľko rokov veľmi peknou tradíciou veľká jarná brigáda, ktorá spája susedov a obyvateľov týchto troch račianskych obvodov pri spoločnom úsilí o pekné okolie našich domovov. Tak, ako po iné roky, aj túto jar partička aktivistov z OZ Priatelia Rače organizuje Račiansku jarnú brigádu, ktorá sa z roka na rok stáva medzi obyvateľmi čoraz obľúbenejšou - nielen pre skvelý pocit z dobre vykonanej práce pri pohľade na upratané a čisté ulice, ale tiež pre nové kamarátstva a celkovo vynikajúcu priateľskú atmosféru podujatia.

Takže, kto už bol a bolo dobre, ale aj Vy, všetci noví brigádnici, POZOR! 
Veľká jarná brigáda sa začína v sobotu 8. APRÍLA 2017 od 9:00. Každý, kto chce prísť a prispieť pracovitou rukou, pomocou či dobrou náladou, je vítaný. Prísť môžete na ktorékoľvek miesto stretnutia, ktoré Vám vyhovuje - na týchto miestach si Vás vyzdvihnú koordinátori - členovia OZ Priatelia Rače. U nich si tiež môžete vyžiadať potrebné pomôcky - vrecia na odpadky, rukavice alebo náradie.
 

LOKALITA MIESTO STRETNUTIA KOORDINÁTORI
Rača pred ZŠ Tbiliská Viktor Bielko, Boris Krošlák, Lucia Kalmárová, Radko Štulrajter
Krasňany pred OC Jednota Miro Marejka, Miro Dudlák, Lenka Antalová Plavuchová
Šajby lavičky pri MŠ Dagmar Gelingerová
centrálny Rendez ihrisko Sklabinská Erika Molnárová, Martin Vasilev
Paseky ihrisko Na pasekách Rado Tiňo, Viera Štrbáková
 

Pre brigádnikov budú k dispozícii základné pracovné pomôcky (rukavice, vrecia, náradie), no ak máte možnosť priniesť vlastné, smelo prineste. Po skončení upratovania približne od 14:00 OZ Priatelia Rače pozývajú všetkých unavených a hladných brigádnikov do Obecnej záhrady MiÚ Rača na Alstrovej ulici, kde bude čakať občerstvenie a spoločné stretnutie celého upratovacieho teamu.

Už teraz sa tešíme, že po tohtoročnej brigáde opäť ostane pekná, čistá a uprataná Rača, Krasňany aj Rendez a najmä usmiate tváre unavených, ale spokojných susedov, priateľov a celých rodín, ktorí sa na tom podieľali.
Pomoc na brigáde prisľúbili tiež:
MČ Bratislava - Rača, OZ Zelená hliadka, OZ Mládež ulice, OZ Stará jedáleň, vinárstvo Dušan Žitný, bufet Šínweg
                                                                 
Tešia sa na Vás organizátori z OZ Priatelia Rače.