VINOBRANIE 2017 – Desmod, Cigánski diabli, Iné Kafe, Kali

Obrázok ku správe: VINOBRANIE 2017 – Desmod, Cigánski diabli, Iné Kafe, Kali
14.08.2017 - Podujatia

Najväčšia udalosť v Rači – Vinobranie – sa tento rok bude konať v dňoch 15. až 17.9. 2017. Návštevníci sa už teraz môžu tešiť na skvelý program. V septembri do Rače zavíta skupina DESMOD, bratislavská punk-rocková kapela INE KAFE, temperamentní CIGÁNSKI DIABLI, dvorná skupina Celeste Buckingham KING SHAOLIN či raper KALI. 

Spomínané kapely a hlavný program sa bude konať na pódiu v amfiteátri v Knižkovej doline, na Vinobraní sa však zabavíte na rôznych miestach v Rači – tradičné kolotoče pre deti, stánky na Alstrovej a Detvianskej ulici, program pred a v Nemeckom kultúrnom dome, v Červenej lisovni a iné. 


Zmena programu vyhradená!

meteo.sk
Aktuálnu situáciu z vinobrania môžete priamo sledovať vďaka webkamere, ktorú nám poskytlo www.meteo.sk.
Kamera zachytáva okrem aktuálneho diania aj teplotu, vlhkosť a tlak vzduchu.
 
Aktuálne informácie o počasí nájdete na stránke http://www.meteo.sk/predpoved-pocasia/europa/slovenska-republika/bratislava.


Kompletný program tohotoročného vinobrania:    

vinobranie - program
                                      
                                  
Štvrtok, 14.9.2017              
                                     
Miestny úrad Bratislava- Rača, Kubačova 21                                                                  
16.00   Vernisáž výstavy obrazov „Sladká odmena z darov Zeme“, Rozína Lehotská Bollová rod. Khandlová

Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
17.00   Vernisáž výstavy Patchworkárskeho cechu
            Vernisáž výstavy Klubu paličkovanej čipky Rača
                       
Piatok,  15.9.2017             
                                      
Červená lisovňa Nemecký kultúrny dom, Barónka 3                 
16.00 Vernisáž „Vlastná tvorba“ Obrazy a drevorezba, Bobo Krist
            Cestopisné knihy, Katarína Kristová

Pódium Nemecký kultúrny dom, Barónka 3                                                       
17.00   Dychová hudba Račianka
19.00   M- Club                     
21.00   Záver                                     

Hlavná scéna, Amfiteáter- Knižkova dolina                                                        
14.30   LEVÍ KRÁĽ / hudobno-tanečná rozprávka H&T Dance Group         
15.30   MIA – Hudobný kalendár                             
17.00   The Minority (Green Day Tribute)               
19.00   “Drill“ to Dance  
20.00   INEKAFE                    
21.00   Rača Párty - DjFlexx
23.00   Záver   

Pódium Kaufland 
15.30    Warm up DJ KUKOOO
18.00    Andrea Bláhová a Peter Vida   
19.30    Video oldies párty a Latino dance night
22.00    Záver                  
                                              
Sobota, 16.9.2017               
                                    
Účelová budova, Knižkova dolina č.2                               
10.00   Otvorenie 35. ročníka Výstavy ovocia, zeleniny a kvetov – Slovenský zväz záhradkárov Rača

Pódium Nemecký kultúrny dom, Barónka 3                                                       
14.30   Základná umelecká škola Vrbenského
15.30   Dychová hudba Vlčovanka
17.30   Gizka Oňová a Miro Švába
19.00   Hudobná skupina Aspero
22.00   Záver                         

Hlavná scéna, Amfiteáter- Knižkova dolina                                                        
13.00   Dychová hudba Vinosadka
14.30   Alegorický sprievod od Družstevného domu Račan do amfiteátra – Knižkova dolina
15.00   Slávnostné otvorenie Vinobrania a požehnanie úrody  
15.30   Vyhodnotenie súťaží Račianskeho vinohradníckeho spolku
1. Súťaž o najkrajší a najväčší strapec muštových a stolových odrôd hrozna
2. Súťaž o najlepší burčiak
15.45   Ukážky lisovania hrozna s Račianskym vinohradníckym spolkom
16.00   Folklórny súbor ZOBOR „Gdo sťe víno slopať, mosí vinicu kopať“
17.30   Cigánski Diabli                                  
18.30   Súťaž                          
19.00   ARZÉN
20.30   DESMOD
21.30   Disko OLDIES 80'- 90'
24.00   Záver  
 
Pódium Kaufland 
14.00    Detské divadlo
15.00    Detské divadlo   
16.00    Strongman show s Kalim a Petrom Pannom
22.00    Záver   

Nedeľa, 17.9.2017                 
                                  
Pódium Nemecký kultúrny dom, Barónka 3                                                       
14.00   Dychová hudba Častovanka
16.00   Duo Lapaji - Milan Perný , Marek Dragúň  a strýc Lajoš
17.30   Manželia Osičkovi z Lanžhotu
19.00   KORA Band
21.00   Záver               
                      
Hlavná scéna, Amfiteáter- Knižkova dolina                                                        
14.30   „11“ z Ivanky 
15.30   Folklórny súbor KUMŠT a  Ľudová hudba Michala Nogu                                   
17.00   Ľudová hudba Miroslava Dudíka a Petra Zaujecová
18.30   „Lina Mayer“ live                             
20.00   KING SHAOLIN                                  
21.00   Záver  

Pódium Kaufland 
14.00    Divadlo Jaja
15.00    Detské vystúpenie/kúzelník  
16.00    Tanečný klub SPEKTRUM
18.00    JOZEFOVEKONE
20.00    BON JOVI revival
21.30    Záver   
                                                                                                                                 
Račiansky chotár, 15.-17.9.2017/Prezentácia MČ Rača, Jurkovičova ul.
 
Sprievodné podujatia         
Sobota, 16.9.2017
Amfiteáter – Knižkova dolina                                                       
15.45   Lisovanie hrozna a ochutnávka muštu/RVS 
                                   
Sobota – nedeľa,  16.– 17.9.2017
Pamätná sieň SVV, Detvianska 12
14.00 – 18.00  Stála expozícia Pamätnej siene gen. M. R. Štefánika
Račianska izba MOMS, Obecný dom, Alstrova 249
14.00 – 18.00  Stála expozícia Račianskej izby
 
Party stan Villa Vino Rača, Detvianska ul.
Ochutnávka ocenených fľašových vín / Hudobná produkcia
Piatok 14.00 – 24.00 h, sobota 12.00 – 24.00 h, nedeľa 12.00 – 21.00 h
 
Nedeľa 17.9.2017 14:00-20:00
Fotobranie - výstava neformálneho združenia Fotospolok - fotografov z Rače a okolia

Výstavy                                                        
Piatok - sobota - nedeľa, 15.– 17.9.2017, 12.00 – 20.00 h        
                                      
Miestny úrad Bratislava-Rača, Kubačova 21
Výstava obrazov „Sladká odmena z darov Zeme“, Rozína Lehotská Bollová rod. Khandlová

Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
Jesenná výstava Patchworkárskeho cechu spojená s predajom patchworkových výrobkov – ukážky prác, rôznych postupov a techník
Výstava Klubu paličkovanej čipky Rača

Červená lisovňa Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
„Vlastná tvorba“ Obrazy a drevorezba – Bobo Krist

vlastná tvorba a drevorezba 1           



Cestopisné knihy – Katarína Kristová

cestopisné knihy       cestopisné knihy 1


Vináreň Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
Výstava obrazov Klubu umelcov Rače     
     
Účelová budova, Knižkova dolina č. 2
Výstava ovocia, zeleniny a kvetov SZZ Rača
 
Športové podujatia
15.9.2017, piatok
9.00 – 17.00 -  Memoriál Miloša Sedramača –  medzinárodný turnaj predprípraviek vo futbale
Štadión FK Rača na Černockého ulici
 
16.9.2017, sobota
9.00 – 15.00  Račiansky strapec – súťaž v karate
Telocvičňa ZŠ Tbiliská
9.00 – 14.00  Vinobranecký pohár – Rendez Cup – futbalový turnaj
Areál na Sklabinskej ulici
10.00 – 13.00 – Družobný šachový turnaj 
KS Krasňanská beseda
13.00 – 17.00 -  Račiansky pohár BMX – preteky v BMX
Bikrosová dráha v športovom areáli Černockého
11.00 – 15.00 Račania v pohybe – 1. ročník prezentácie račianskych športových klubov
Športový areál pozemného hokeja na Jurkovičovej ulici
 
16.9. 2017, nedeľa
9.00 – 15.00  XVI. ročník Vinobranecký turnaj dievčat a chlapcov prípravky
Telocvičňa ZŠ Tbiliská
10.30 -  FK Rača – Lokomotíva Devínska Nová Ves – futbalové stretnutie 3. Ligy
Štadión FK Rača Černockého ulica 2
10.00 – 17.00 -  Slovenský  pohár BMX – preteky v BMX
Bikrosová dráha v športovom areáli Černockého
 
Stánkový predaj počas Račianskeho vinobrania  2017:  
Piatok , 15.09.2017, 08.00 – 24.00 h
Sobota, 16.09. 2017, 08.00 – 24.00 h
Nedeľa, 17.09.2017, 08.00 – 22.00  h

Kolotoče:
Piatok, 15.09.2017, 10.00 - 24.00 h
Sobota, 16.09.2017, 10.00 - 24.00 h
Nedeľa, 17.09.2017, 10.00 – 22.00 h
 
Zmena programu vyhradená!!!