Vyjadrenie MČ Rača ku koseniu

Obrázok ku správe: Vyjadrenie MČ Rača ku koseniu
10.06.2019 - Oznamy

Vzhľadom na pribúdanie sťažností o nekosení v Rači, sme sa vás rozhodli ubezpečiť, že kosenie intenzívne, ale postupne, prebieha v rámci celej našej mestskej časti. Cyklus kosení začína na Komisárkach po Detviansku, potom sa „kosiči“ presunú na Rendez, následne sa pokračuje od Detvianskej až po Krasňany. Ospravedlňujeme sa za zdržanie spôsobené veľmi daždivým počasím počas mája, kedy nebolo možné kosiť a tráva vďaka tomu narástla až príliš.

Momentálne sa končí kosenie v Krasňanoch a bude sa pokračovať na Komisárkach. Kde sa práve kosí si môžete pozrieť aj na našom webe v pracovnom denníku Strediska čistoty https://www.raca.sk/pracovny-dennik-strediska-cistoty/.

Do kosenia sú zapojení všetci pracovníci aj všetky stroje, pracuje sa aj počas sobôt. V Stredisku čistoty máme momentálne otvorené pracovné pozície, na ktoré sa môže hlásiť každý so záujmom pomôcť našej mestskej časti nielen s kosením. V prípade, že poznáte vo svojom okolí vhodného kandidáta či kandidátku, tak neváhajte poslať svoj životopis na tomas.halinkovic@raca.sk.

Zároveň v súčasnosti obstarávame aj ďalšiu motorovú kosačku i multifunkčný traktor, ktorý by mal pomôcť a urýchliť kosenie.

Ďakujeme za trpezlivosť.