Vykurovacia sezóna a kúrenie tuhým palivom

Obrázok ku správe: Vykurovacia sezóna a kúrenie tuhým palivom
30.11.2020 - Oznamy

S príchodom zimy a chladnejších teplôt prišla aj sezóna vykurovania. Prosíme obyvateľov rodinných domov, aby zvážili alternatívy ku kúreniu tuhým palivom. Takáto forma kúrenia má totiž negatívny dopad na naše ovzdušie. Milé Račanky a Račania,

nastala zimná sezóna spojená s vykurovaním svojich príbytkov. Touto cestou by sme chceli požiadať občanov bývajúcich predovšetkým v rodinných domoch, aby zvážili vykurovanie svojej domácnosti tuhým palivom a obmedzili tak svoj vplyv na znečisťovanie nášho spoločného ovzdušia.

Predovšetkým počas hmlistých dní sa štipľavý dym z komínov drží v nižších polohách a prispieva k dýchacím ťažkostiam najmä v prípade občanov so zhoršeným zdravím. Ak máte takú možnosť, zvážte vykurovanie domácností prostredníctvom elektrickej energie alebo plynu.

Ak sa rozhodnete kúriť tuhým palivom, prosím, používajte len kvalitné dobre vysušené surové drevo, prípadne iné materiály určené výrobcom priamo na vykurovanie (brikety, podpaľovače). Do krbu či pece nepatria staré kusy nábytku, či akokoľvek ošetrované drevo, drevotrieska alebo lepenka. Tieto materiály obsahujú chemikálie, lepidlá a umelé hmoty, ktoré okrem ovzdušia škodia aj samotnému krbu a komínu.

Ďakujeme, že nám pomáhate chrániť naše ovzdušie.