Vymeňte slovenskú kuchyňu za extrémny chuťový zážitok na Extrem food festivale Bratislava

Obrázok ku správe: Vymeňte slovenskú kuchyňu za extrémny chuťový zážitok na Extrem food festivale Bratislava
08.08.2019 - Kultúra

V sobotu 17. augusta prebehne v amfiteátri Rača od 10:00 do 18:00 prvý ročník EXTREM FOOD FESTIVALU. Festival ponúkne netradičné cudzokrajné pokrmy, predaj exotických surovín, ale taktiež osvetové prednášky o tom, ako cestovať za chuťou. Nechceme ponúkať niečo, čo sa dá bežne kúpiť, pripravujeme skutočné ‚extrem food',“ vraví usporiadateľ Pavel Pichler. O tom, že pôjde o jedlá, s ktorými sa na slovenských tanieroch len tak nestretnete, niet pochýb. Na ochutnávku budú svrčkovia, červy alebo aj najsmradľavejšie ovocie na  svete. „Sme si vedomí, že hranice extrémneho a exotického jedla sú pre každého niekde inde. Preto okrem extrém zóny na návštevníkov čakajú aj bežnejšie pokrmy od reštaurácií, ktoré budú pripravovať pokrmy z thajskej, arabskej alebo čínskej kuchyne,“ upokojuje Pavel Pichler.
 
Malý a domáci festival
Akcia je poňatá ako malý domáci festival a to nielen veľkosťou priestorov, ale tiež aj celkovým konceptom kedy organizátori dúfajú, že na akciu dorazia milovníci pohody, dobrej nálady a jedla. Organizátori na prvom ročníku festivalu očakávajú behom celého dňa okolo 1000 návštevníkov. „Chceme, aby všetci, kto prídu, mohli ochutnať čo najviac jedál, videli, ako sa jednotlivé suroviny pripravujú a ako ich správne okoreniť či naservírovať,“ upozorňuje Pichler. A dopĺňa: „Aj  preto sme túto akciu poňali skôr ako menší domáci festival s milou atmosférou a  netradičným zážitkom.

Vášniví jedlíci sa môžu tešiť na súťaže v jedení. A čaká ich opäť extrém. Súťažiaci budú musieť zjesť švédske rybie jedlo surströmming, ktoré je považované za jedno z najsmradľavejších pokrmov na svete. Pokiaľ to má rád niekto ostré, nemal by si nechať ujsť súťaž v pití chilli piva na čas.
  
Vstupné na celodennú akciu je 8 EUR alebo VIP vstupenka s kuchárskou knihou Hmyz na talíři v cene 12 EUR.
Viac info na http://www.extremfood.sk