Výstrahy pred silným vetrom na juhozápade Slovenska vo štvrtok večer

Obrázok ku správe: Výstrahy pred silným vetrom na juhozápade Slovenska vo štvrtok večer
13.09.2017 - Oznamy

Po následkoch veternej smršte, ktorá sa pred mesiacom prehnala aj územím mestskej časti Bratislava-Rača upriamujeme pozornosť obyvateľov na informáciu o silnom vetre vo štvrtok večer. „Vo štvrtok bude od juhozápadu nad územie Slovenska prúdiť prechodne teplý vzduch. A to pred studeným frontom, ktorý bude postupovať cez strednú Európu ďalej na východ. Cez deň bude prevažne polooblačno a aj pomerne teplo, s maximom až do 27 °C. Približujúci sa studený front si všimneme na silnejúcom juhozápadnom vetre, ale čo je dôležitejšie, vietor výrazne zosilnie na fronte v neskorých popoludňajších a večerných hodinách," informuje SHMÚ na sociálnej sieti. Nárazy vetra môžu na juhozápade Slovenska presiahnuť 100 km/h. 
Vo štvrtok sa cez Slovensko preženie silný vietor. Jeho najvyššie poryvy sa očakávajú vo štvrtok medzi 18-tou až 22-hou hodinou. Dajte pozor a nenechávajte svoje autá v blízkosti stromov. Predpokladá sa, že silný vietor po sebe zanechá materiálne škody.
 
Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1656015/MIMORIADNE-Na-Europu-sa-to-poriadne-vali--Orkan--povodne-a-sneh--Varovanie-aj-pre-Slovensko-