Za „dverami“ knihy - Carlos Arturo Sotelo Zumarán

Obrázok ku správe: Za „dverami“ knihy - Carlos Arturo Sotelo Zumarán
13.04.2021 - Podujatia

Moderátor, literárny publicista a redaktor Dado Nagy vyspovedá dňa 21.4.2021 o 17.00 hod. spisovateľa, majiteľa CK Eslovaquia travel a bývalého majiteľa peruánskej reštaurácie CASA INKA v Bratislave Carlosa Artura Sotelo Zumarána.

Ako sa mu u nás páči, ako sa učil po slovensky, o jeho obľúbených miestach a knihe Eslovenčina je ťažká sa dozviete, ak si pozriete ďalšiu v poradí z online besied z račianskej knižnice dňa 21.4.

Carlos Arturo Sotelo Zumarán je Peruánec, ktorý v roku 1984 dostal štipendium a prišiel študovať na Slovensko. Carlos sa tu zamiloval a zostal tu bývať. Už viac ako 10 rokov bloguje na internete po španielsky, ale aj po slovensky v denníkoch SME a DennikN.

V roku 2018 mu vyšla kniha „Eslovenčina je ťažká“. V knihe rozprava o živote zahraničných študentov na Slovensku, o problémoch s jazykom aj o rôznych interkultúrnych príbehoch. Carlos má cestovnú kanceláriu a sprevádza španielsky hovoriacich turistov po celom Slovensku a slovenských turistov po latinskej Amerike od Mexika po Patagóniu.
Porozpráva nám o tom ako knihu písal, kde bral námety a inšpiráciu pri písaní, ako knihu vnímali jeho známi a ako ju sám vníma niekoľko rokov po jej vydaní. Prezradí nám, čo ho viedlo k myšlienke sprevádzať nás Slovákov po svojom rodnom Peru a čo je pre nás pri cestovaní latinskou Amerikou zaujímavé a naopak, o čo sa zaujímajú španielsky hovoriaci turisti u nás na Slovensku.

Jozef Dado Nagy vysiela rozhlasovú reláciu o knihách (Literárnu revue) na Rádiu Slovensko, predtým v rádiu Twist (od roku 1993). Pripravoval aj viacero programov o literatúre pre Slovenskú televíziu.

Nezabudnite si nás pustiť už 21. apríla o 17.00 hod..
Facebook:  MČ RAČA
Podujatie: Za „dverami“ knihy - Carlos Arturo Sotelo Zumarán
Youtube:  Mestská časť Bratislava-Rača
Tešíme sa na vás!

Autor článku: Dana Ölvecká