Začala sa revitalizácia detského ihriska na Hubeného

Obrázok ku správe: Začala sa revitalizácia detského ihriska na Hubeného
31.10.2017 - Oznamy

Na ploche detského ihriska na Hubeného ulici pri zdravotnom stredisku začala dlho očakávaná revitalizácia. Stavebný zásah vo forme výkopových prác bude čoskoro pokračovať kompletnou rekonštrukciou plochy a postupným osádzaním hracích prvkov a zostáv. Z nového ihriska sa, ak všetko pôjde podľa plánu, budeme tešiť už v lete 2018.
Dodávateľ prác – firma Energy Real s.r.o. - rekonštrukciu ihriska zrealizuje v dvoch etapách. V prvej etape sa spevnia plochy, opraví a doplní sa oplotenie, doplnia sa nové hracie prvky pre deti, napríklad pes alebo auto na pružine, reťazová hojdačka – bocianie hniezdo, veža so šmýkačkou, piškvorky, šesťhranná preliezka – rebrík s lezeckou stenou, kombinovaná preliezka a pieskovisko. Na ihrisku pribudne aj stolnotenisový stôl, fitnes prvky pre dospelých na cvičenie rúk, bicyklovanie, behanie, bradlá, lyžiar a kombinovaný stroj, ďalej petang, vonkajšie osvetlenie aj osvetlenie hracích plôch, opraví a doplní sa existujúci mobiliár, vybuduje sa aj pitná fontánka so šachtou pre zábavný rozprašovač a na záver prvej etapy sa pripravia inžinierske siete pre kontajnerové domčeky (kanalizácia, voda, elektro). Realizátor na ploche vysadí aj 5 nových stromov.
V druhej etape pribudne bohaté multifunkčné ihrisko pre deti a na pripravené inžinierske siete sa napoja dva kontajnery - sanitárny kontajner (WC muži, ženy, imobilní a personál ihriska) a obslužný kontajner (sklad, drobný predaj balenej vody a balených pochutín). Vstup na ihrisko aj celý areál bude bezbariérový.
Revitalizácia bude trvať približne 6 mesiacov, to znamená, že už v lete by sa deti a ich rodičia mohli tešiť z nového moderného multifunkčného ihriska v Krasňanoch. 

Rozloženie prvkov a zostáv na zrekonštruovanom detskom ihrisku na Hubeného ulici:

skica+legenda_dihubeneho