Žiaci SŠ de La Salle na Majstrovstvách SR v MIDICOOL VOLLEY

Obrázok ku správe: Žiaci SŠ de La Salle na Majstrovstvách SR v MIDICOOL VOLLEY
09.07.2018 - Oznamy

Dňa 27.06.2018 sa družstvo chlapcov - žiakov SŠ de La Salle Bratislava zúčastnilo M SR v MIDICOOL VOLLEY - školská súťaž 4-kový volejbal chlapcov narodených 01.01.2002 a mladších, realizovaná v spolupráci s Ministerstvom školstva SR a SVF. Hralo sa systémom každý s každým na 2 vyhrané sety v 2 skupinách po 4. družstvá, po odohraní zápasov v skupine sa chlapci umiestnili na 3. mieste a následne hrali o 5. - 8. miesto. Jeden zápas vyhrali, jeden prehrali. Po odohraní stretnutí sa umiestnili na konečnom 6. mieste z 8. družstiev zo Slovenska. 

Chlapci reprezentujúci SŠ de La Salle sú amatérmi vo volejbale. Družstvo tvoria 3 futbalisti, 1 brankár, 1 pozemný hokejista a 1 amatér volejbalista. Napriek tomu sa na pár sporadických volejbalových tréningoch a za "pochodu" na školských turnajoch, naučili základom hry, vytvorili výborný kolektív a vďaka ich dobrým vlastnostiam a vzájomného kamarátstva získali výborné 6. miesto v rámci Slovenska medzi družstvami športových volejbalových tried a športových ZŠ a SŠ. 

Výkony chlapcov boli veľmi pekné, vzorné bolo ich športové aj spoločenské vystupovanie, za čo obdržali od vedenia  SŠ de La Salle Bratislava verejné uznanie a pochvalu pri príležitosti ukončenia školského roku 2017/2018 - preberania vysvedčení. 

SŠ de La Salle reprezentovali žiaci: Marek Matkovič, Filip Rašlík, Samuel Kinder, Milan Krajniak, Marko Bajzík, Matej Smatana

Veľkú pochvalu vyjadruje trénerka/dobrovoľníčka Ing. Tatiana Balacenková, ktorá družstvo chlapcov viedla počas trvania dlhodobej súťaže MIDICOOL VOLLEY/6 turnajov a následne krajské kolo v Studienke v školskom roku 2017/2018 a odtiaľ priamy postup na M SR. 

Vysoko ocenila športový, kolektívny aj mentálny vzostup celého družstva, ktorý prebiehal počas trvania súťaže. Gratulujem.
 
Ing. Tatiana Balacenková/volejbal