A A A

Divadelná klasika v Nemeckom kultúrnom dome

pridané: 22.03.2024 kategória: Kultúra,Podujatia
Divadelná klasika v Nemeckom kultúrnom dome

V rámci cyklu divadelných štvrtkov na nás 11. apríla čaká divadelná klasika z pera Williama Shakespeara „Veselé paničky Windsorské“

 

Shakespearova klasika ako ste ju nezažili!

Príďte sa zabaviť na nestarnúcej klasike s presahom do súčasnosti. Brilantná komédia Veselé paničky Windsorské dokazuje, že príbeh z čias kráľovnej Alžbety by mohol byť pokojne aj epizódou zo súčasnosti – veď stále sú medzi nami povaľači, špekulanti, žiarlivci a záletníci.

William Shakespeare je azda najväčším dramatikom – nie náhodou po ňom siahajú divadlá už takmer päťsto rokov. Vo svojom diele dokázal obsiahnuť všetky ľudské vášne, emócie, fóbie a traumy tak komplexne, že sa stal večnou inšpiráciou.

Predseda Falstaff sa zištne rozhodne získať si priazeň dvoch vysoko postavených dám – Pageovej a Fordovej. Manžel pani Fordovej je veľmi žiarlivý a situáciu rieši vlastnými metódami. Šikovné panie z Windsoru však všetkým dokážu, že ani vysoko postavený človek si nemôže dovoliť čokoľvek a pravda raz vyjde najavo. Nevšedné historizujúce kostýmy pôsobia nadčasovo – pripomínajú nám obdobie, v ktorom bola hra napísaná, no zároveň na nich pozorujeme jasné kontúry súčasnej módy, čo odkazuje na aktuálnosť témy.

V réžii Mareka Luptáka sa predstaví celkovo 16 hercov z Mestského divadla Trenčín. V hlavných úlohách uvidíte Štefana Richtárecha, Matúša Kvietika, Dianu Minarovičovú, Renátu Rundovú, Zuzanu Mišákovú, Romana Hargaša, Danicu Jurčovú a mnohých ďalších.

 

Kedy: 11. 4. 2024 o 18.30 h

Kde: Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji na MaxiTicket.sk a v Nemeckom kultúrnom dome, Barónka 3, Odd. kultúry. Predaj vstupeniek aj priamo na mieste hodinu pred konaním podujatia. Na mieste bude k dispozícii bufet s ponukou vín OZ Terroir Rača.

Vstupné:

16,00 € / dôchodcovia, študenti: 10,00 €