A A A

Hviezdy opernej scény v Katedrále sv. Šebastiána

pridané: 21.12.2023 kategória: Kultúra
Hviezdy opernej scény v Katedrále sv. Šebastiána

V nedeľu 10. decembra 2023 sa v Katedrále sv. Šebastiána uskutočnil benefičný „Predvianočný koncert“, ktorý na Peknú cestu priniesol atmosféru Vianoc.

Podujatie sa uskutočnilo z iniciatívy sólistky opery SND, opernej divy Jolany Fogašovej, ktorá je nielen tvárou, ale i dušou týchto podujatí. Špeciálnym hosťom už deviateho ročníka bol barytonista rumunského pôvodu Zoltán Nagy, ktorý účinkuje na svetových operných scénach. Dvojicu známych a uznávaných spevákov doplnili talentovaní študenti VŠMU – sopranistky Lucia Byráková, Anastasiia Halma a Ján Zreľak (tenor), ale aj dcéry opernej divy p. Fogašovej Alja Elissa Bubnič a Zara Bianka Bubnič, obe študujú spev na ZUŠ Vrbenského.

O hudobný doprovod sa postarali nielen klaviristka Jana Nagy-Juhász a Stanislav Tichý (organ), ale aj Komorný orchester a zbor ZUŠ Vrbenského s Detskou dychovou hudbou Šípkári. Riaditeľ ZUŠ Vrbenského p. Vladimír Katrinec spolu s pedagógmi umeleckej školy takto vytvárajú ideálne podmienky pre rast mladých talentov a pod dirigentskou taktovkou Michaely Herákovej sa nám vďaka ich práci predstavil plnohodnotný komorný orchester.

Koncert tak priniesol viacero benefitov – spojil nadané deti a mládež, ako i nastupujúcu generáciu spevákov, so špičkou profesionálnej opernej scény. Zároveň priniesol do Rače významné kultúrne podujatie, ktoré spojilo hlboký umelecký zážitok s ušľachtilým cieľom pomoci tým, ktorí to potrebujú.

Podujatie prišli podporiť aj predstavitelia mestskej časti, starosta Mgr. Michal Drotován, vicestarosta Ing. Róbert Pajdlhauser i prednosta MÚ Bratislava-Rača Ing. Peter Semanco.

 

Pozrite si fotogalériu z tohto výnimočného podujatia objektívom Mareka Bubniča.