A A A

Ľudovít Havlovič získal in memoriam ocenenie Významná osobnosť Rače

pridané: 20.06.2023 kategória: Mesto,Podujatia
Ľudovít Havlovič získal in memoriam ocenenie Významná osobnosť Rače

Úspechy našej mestskej časti Rača sú úspechmi našich občanov, úspechmi ľudí, ktorí pre Raču dokážu urobiť viac ako je ich povinnosťou. Za kolektívmi sú jednotlivci, mimoriadne osobnosti, ktoré dokážu nadchnúť ostatných a sú niečím výnimočné. A práve takýmto váženým, vzácnym a výnimočným človekom bol aj pán Ľudovít Havlovič (1927 – 2021), ktorý získal in memoriam ocenenie Významná osobnosť Rače 2023.

Pán Ľudovít Havlovič bol neúnavný lokálpatriot, zanietenený milovník histórie a publicista. Ocenený bol za celoživotné zásluhy, dlhoročnú činnosť pri dokumentovaní histórie, kultúrneho dedičstva a pamiatok a vytvorenie výnimočného nadčasového tvorivého diela pre mestskú časť Bratislava-Rača.

Ocenenie z rúk starostu Michala Drotována, prednostu MÚ Rača Petra Semanca, predsedníčky Račianskeho muzeálneho spolku pani Jany Maníkovej a Vojtecha Polakoviča za OZ Račan si prišla prevziať rodina pána Havloviča – dcéra Mária Havlovičová a syn Roman Havlovič.

“Chcel by som pri tejto príležitosti poďakovať pánovi Havlovičovi, ale aj jeho rodine, za veľmi záslužnú činnosť pre celú komunitu, vždy nám ostane v pamäti jeho úsmev, optimizmus, chuť neustále sa zdokonaľovať. Napriek už pokročilému veku a zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu sa až do poslednej chvíle zapájal do činnosti spolkov, stále hľadal nové a nové informácie o svojom milovanom Račištorfe v ktorom sa narodil a vyrastal,” uviedol starosta Rače Michal Drotován.

Fotogalériu z odovzdávania ocenenia Významná osobnosť Rače nájdete TU.