A A A

Obyvateľom Rače bezplatne odvezieme elektroodpad na ekologickú recykláciu

pridané: 27.03.2023 kategória: Mesto,Oznamy,Služby
Obyvateľom Rače bezplatne odvezieme elektroodpad na ekologickú recykláciu

Zber starých spotrebičov: V sobotu 29. apríla 2023 obyvateľom Rače bezplatne odvezieme nepotrebný elektroodpad na ekologickú recykláciu.

 

Ako na to?

1. Najneskôr do 26. apríla 2023 kontaktujte Miestny úrad Bratislava-Rača:
– počas úradných hodín na tel. čísle: 02/4911 2473
– non-stop e-mailom na: katarina.gulyasova@raca.sk

2. Nahláste nasledovné údaje:
– druh a počet spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť
– meno, priezvisko, telefonický kontakt a presnú adresu, z ktorej potrebujete spotrebiče odviezť

3. Zber si môžete objednať nielen prostredníctvom miestneho úradu ale aj online prostredníctvom www.zberelektroodpadu.sk

4. V deň zberu 29. apríla 2023 do 8:00 hod. ráno vyložte elektroodpad do vchodu bytového domu resp. za bránu rodinného domu

 

Dôležité pokyny k zberu:

• Spotrebiče nevykladajte na ulicu. Mohli by ich vziať neoprávnení zberači, neodborne ich rozobrať, nepredajné komponenty odhodiť a prispieť tak k vzniku čiernych skládok vo Vašom okolí.
• Ak sa nám z dôvodu dopravného zdržania nepodarí prevziať Vami nahlásený elektroodpad do 14:00, kontaktujte nás do 14:30 na 0907 434 303.
• Aby sme v priebehu dňa stihli odviezť spotrebiče zo všetkých nahlásených adries, elektroodpad nevynášame z bytov, pivníc či povál.
• Nezbierame televízory a monitory! Ostatný elektroodpad (chladničky, práčky, počítače bez monitorov, rádiá, DVD a pod.) Vám odoberieme!

 

* – Mestská časť Bratislava-Rača informuje, že osobné údaje občanov spracováva ako sprostredkovateľ v mene organizácie ENVIDOM – Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu, a to len za účelom vykonania mobilného zberu elektroodpadu.