A A A

Práce na dopravných úpravách v okolí ZŠ Plickova začnú v auguste

pridané: 14.07.2023 kategória: Doprava,Mesto
Práce na dopravných úpravách v okolí ZŠ Plickova začnú v auguste

Milé Račianky a Račania,

otvorenie staronovej základnej školy sa blíži a s nimi aj niekoľko zmien v doprave, ktorých cieľom je najmä zabezpečiť bezpečnosť pre žiakov a predísť tvorbe kolíznych situácií.

 

Hlavné zmeny:

-Zavedenie rýchlostného limitu 30 km/h. na uliciach Barónka, Kafendova a Plickova. Na Barónke budú osadené spomalovače.

-Kafendova ulica bude jednosmerná smerom od školy na Kubačovu ulicu.

-Na úseku Plickovej ulice od Barónky ku škole bude zákaz vjazdu v čase od 7:30 do 8:00 hod.

 

Nové dopravné značenie vrátane spomaľovacích vankúšov bude osadené začiatkom augusta a zároveň po súhlase od bratislavského magistrátu bude vypracovaný projekt na rozšírenie parkovacích kapacít na Kafendovej ulici (pri vchodoch 2, 4 a 6).

Veríme, že dané zmeny prispejú k upokojeniu dopravy v danej lokalite, pomôžu predchádzať vzniku kolíznych situácií a najmä pomôžu k tomu, aby sa všetky deti dostali do bezpečne do školy a to predovšetkým zo smeru od zastávky električky Hýbešova a Nemeckého kultúrneho domu. Parkovisko pred NKD odporúčame využiť rodičom, ktorí nemôžu vodiť deti do školy pešo alebo MHD.

Vplyv daných zmien na dopravnú situáciu a život obyvateľov v okolí Plickovej budeme počas septembra v súčinnosti s policou monitorovať a vyhodnocovať, aby bolo možné prijať opatrenia na ďalšie zlepšenie dopravy a bezpečnosť detí v lokalite ZŠ Plickova.

Ďakujeme za porozumenie.