A A A

Prvé kolo skateboardovej ligy sa konalo v Rači

pridané: 12.09.2023 kategória: Šport
Prvé kolo skateboardovej ligy sa konalo v Rači

Máme za sebou prvé oficiálne kolo Hangair Bratislavskej Skateboardovej Ligy!

Po úspešnom minuloročnom nultom kole sa v sobotu 9.9.2023 uskutočnilo prvé kolo podujatia Hangair Bratislavská Skateboardová Liga, organizované Športovým klubom Hangair v spolupráci so Zväzom Slovenského Kolieskového Korčuľovania. Podujatie sa udialo v Urban Parku Tbiliská v mestskej časti Bratislava – Rača.

Celkovo sa súťaže zúčastnilo 20 riderov – 10 mužov a 10 juniorov do 16 rokov, vrátane jednej slečny. Tento rok nám počasie prialo už od rána – akcia začala registráciou a rozjazdmi.

Súťažnú časť odštartovali jazdy juniorov do 16 rokov. Zahviezdili medzi nimi aj členovia nášho športového klubu. Decká zo seba dali maximum, a napokon si vecné ceny od Chillstore a Hangair za 3. miesto odnieslo jediné dievča v hre – Hanka Koniková. 2. miesto a opäť vecné ceny od partnerov si vyjazdil Marcus Kracina. No a 1. miesto, titul top ridera do 16 rokov, vecné ceny aj skvelé prize money 50€ získal David Fajkus.

Po U16 nasledovali rozjazdy a tréningové kolo pre mužov. Registrovaných bolo 10 riderov, do finále sa po skupinových seshkách nakoniec prejazdilo 5 najlepších. Po samostatných jazdách skončil na 3. mieste Dávid Szakálos s prize money 50€! Druhým najlepším bol tento krát Richard Eliáš, ktorý si vyjazdil aj skvelé prize money 80€ (a nenechal sa zahanbiť ani pri best tricku). Najlepším riderom dňa z mužskej kategórie, ktorý si odniesol 1. miesto bol Ján Ondrejka – okrem večnej slávy získal aj prize money 150€. Chalani si okrem prize money odniesli aj vecné ceny od partnerov Captain Morgan, Chillstore a pivovaru Nilio.

Skvelý akčný deň zakončila opäť súťaž o BEST TRICK vďaka partnerovi Captain Morgan. Vecné ceny a skvelé prize money 100€ od partnera získal opäť Richard Eliáš za jeho kickflip BS 50.

Ďakujeme všetkým partnerom a zúčastneným riderom aj fanúšikom a tešíme sa na ďalšie kolo, ktoré na ktorom sa vidíme už v sobotu 16.9.2023!