A A A

Športové ihrisko pre ZŠ Plickova je dokončené

pridané: 12.06.2024 kategória:
Športové ihrisko pre ZŠ Plickova je dokončené

Žiaci ZŠ Plickova budú môcť od budúceho školského roka naplno využívať vonkajšie športové ihrisko, ktoré je už prakticky dokončené. Celá plocha je podložená špeciálnym asfaltom EPDM, ktorý je vhodný pre športoviská. Na ňom je farebná vrstva s vyznačenými líniami bežeckých dráh a multifunkčného ihriska na basketbal a futbal. Na západnej stene pribudli tribúny, pod ktorými sa nachádzajú toalety.

O výsledný vizuál športoviska sa rovnako ako o samotnú budovu školy postarala architektonická kancelária Pantograph v spolupráci s krajinným architektom ZAAN.

Ošarpané steny vedľa tribúny budú čoskoro skrášľovať streetartové maľby a potrebné je ešte dokončiť aj pieskové doskočisko.

Zároveň však prebiehajú aj práce na 2. etape vonkajšieho areálu školy. „Pokračujú aj práce na druhej etape – vybudované sú základy na záhony, skleník či vonkajšia trieda. Súčasťou druhej etapy bude aj výsadba v celom areáli vrátane prednej časti školy. Aktuálne tiež prebiehajú práce na zavlažovacom systéme,” uviedol starosta Michal Drotován. Hneď vedľa ZŠ Plickova sa nachádza materská škola a denný stacionár pre seniorov. Všetky tri objekty spojí nový chodník aj s pergolami.

Nové športovisko však nebude slúžiť len žiakom. V podvečerných hodinách a cez víkendy bude otvorené aj pre verejnosť.

Rekonštrukciu športového areálu finančne podporilo sumou 21-tisíc eur Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava z dotačného podprogramu 4 na podporu investícií do športovej infraštruktúry v hlavnom meste SR Bratislave. Takmer 650-tisíc eur poskytol Fond na podporu športu. Text a foto: mv

 

Projekt podporili: