A A A

Sunset Boulevard odkrýva zákulisie Hollywoodu

pridané: 06.10.2023 kategória: Kultúra,Podujatia
Sunset Boulevard odkrýva zákulisie Hollywoodu

Divadelný pondelok / Teatro Colorato: „SUNSET BOULEVARD“
16.10. 19.00 h
Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

V rámci cyklu divadelných pondelkov vystúpi tentokrát v račianskom Nemeckom kultúrnom dome bratislavské divadlo “Teatro Colorato”.  Tvoria ho mladí profesionálni divadelníci, absolventi vysokých umeleckých škôl i herci z viacerých divadiel. Okrem svojej pôvodnej divadelnej tvorby sa divadlo venuje organizácií rozličných kultúrnych a umeleckých podujatí. Má bohatú zájazdovú činnosť a rozvíja projekty na medzinárodnej úrovni. Jedným z cieľov divadla je spájať mladých umelcov, talentovaných tvorcov i skúsených profesionálov z rôznych divadiel, ktorí by možno inak nemali možnosť tvorivo sa stretnúť a vytvárať tak platformu pre spoluprácu, ktorej výsledkom budú hodnotné umelecké produkcie. Ako to i názov divadla naznačuje – „colorato“ – znamená „farebný“, „farbistý“, „plný farieb“. Farebné je nielen v kostýmoch a scénografii, ale aj v rozličnosti foriem, druhov, žánrov a tvorivých prístupov. Na javisko prináša zaujímavé, živé, dynamické inscenácie, prepletené humorom a úsmevným pohľadom na svet. Dôležitým výrazovým prvkom je minimalizmus, scénická skratka, metafora, obraz a hudba.

V súčasnosti má Teatro Colorato v repertoári už niekoľko úspešných inscenácií, s ktorými sa malo možnosť, okrem početných repríz v domácom prostredí, prezentovať aj v zahraničí s vysoko pozitívnymi ohlasmi laickej i odbornej verejnosti a veľkou diváckou priazňou.

Ich najnovším počinom je akčná, divadelne pútavá inscenácia na motívy známeho filmu Billyho Wildera SUNSET BOULEVARD zo zákulisia Hollywoodu. Ide o prvú filmovú snímku, ktorá demaskovala realitu Hollywoodu a pozvala diváka do svojho nie až tak žiarivého zákulisia. Atraktívne divadelné spracovanie využíva filmové princípy celku, polocelku i detailu, či filmové strihy a triky, ktoré inscenácii dodávajú príťažlivosť a dynamiku.

Vstupné: 5,00 €

 

Prehľad kultúrnych podujatí na október 2023