A A A

Vinobranie 2024: Tublatanka, Billy Barman, Hex, SĽUK, Jana Kirschner a mnohí ďalší

pridané: 27.06.2024 kategória: Kultúra,Podujatia
Vinobranie 2024: Tublatanka, Billy Barman, Hex, SĽUK, Jana Kirschner a mnohí ďalší

Ak ste sa ešte nikdy netešili na piatok trinásteho, tak v septembri sa to zmení. Práve v piatok 13.9. sa totiž začne tohtoročné Račianske vinobranie, ktoré bude až do nedeľnej noci nablýskané hviezdami slovenskej hudobnej scény.

Podobne ako vlani aj tento rok bude program rozdelený do štyroch zón. Detská zóna s historickými šermiarmi bude v Parku J. M. Hurbana. Oddýchnuť si pri hudbe a pohári račianskeho vína bude možné v Obecnej záhrade, kde sa Vám predstavia miestni jazzoví umelci. No a koncerty sa budú konať tradične na „kruháči“ a v amfiteátri.

Na koho sa teda tento rok môžete tešiť? V piatok bude kruháč patriť najmä kapele Avenue a hlavný program v amfiteátri otvorí víťazka SuperStar 2020 Barbora Piešová s kapelou. Po nej javisko obsadí skupina Hex a nasledovať bude párty s Milanom Lieskovským. Tínedžerov poteší raper Lucca Brassi10x, ktorý v apríli vydal nový album Ghettoven.

V sobotu o druhej bude oficiálne otvorenie Račianskeho vinobrania aj s tradičným alegorickým sprievodom. Nasledovať budú vystúpenia FS Urpín, Huncúti. Premiéru v amfiteátri bude mať „prvá dáma slovenského popu“ Jana Kirschner s kapelou, Billy Barman a na záver DJ Flebo známy aj z rádia Vlna. Tí skôr narodení možno dajú prednosť vystúpeniam Otta Weitera a HS Progres na kruháči.

Nabitý program bude pokračovať aj v nedeľu. Na kruháči sa predstaví DH Lieskované, Pavol Laták a skupina Exil. Ale pozor, v amfiteátri už o tretej SĽUK ohromí aj sviatočných „folkloristov“. Slovenské hity a tanečná hudba z rokov „keď kraľoval Duchoň“ zaznie v podaní  Orchestra Pavla Zajáčka a o veľkolepé finále tohtoročného vinobrania sa postará legendárna Tublatanka, ktorá zavíta do Rače po 13 rokoch. Ako predskokan vystúpi  kapela Le Payaco.

Celý zoznam účinkujúcich nájdete TU.

Predajné miesta na Vinobranie 2024: Predaj miest na stánky bude prebiehať elektronicky na stránke www.raca.sk a bude spustený v priebehu augusta. Informácie pre predajcov: A. Zubalová 02/49 11 24 52, andrea.zubalova@raca.sk