A A A

Kultúrno-spoločenské podujatia – november 2023

pridané: 24.10.2023 kategória: Kultúra,Podujatia
Kultúrno-spoločenské podujatia – november 2023

Na november sme pre Vás pripravili tieto kultúrne a spoločenské podujatia :

 

Divadlo na hojdačke: „TdPaslík“

5.11.      16.00 h

Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov, ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec…vlastne, koniec už uvidíte v divadle.

Vstupné: 3,00 €.

 

Divadelný štvrtok/ Molière: Lakomec – Mestské divadlo Trenčín

9.11.      18.30 h

Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

Keď láska k majetku je tou najväčšou slasťou…

Zažite s nami divadlo ako v Moliérových časoch, keď kočoval so svojou divadelnou spoločnosťou po celom Francúzsku! Hra z obdobia klasicizmu má aj po troch storočiach ostrý náboj satiry a neľutuje žiadneho držgroša, pre ktorého je láska k majetku tou najväčšou slasťou…. Mestské divadlo Trenčín sa pri inscenovaní Lakomca vracia do Moliérových čias, kedy sa profesionálne kočovné divadelné spoločnosti presúvali po Európe a zabávali ľudí. Aj Moliére kočoval s takouto spoločnosťou a vo svojich satirách na súdobú spoločnosť nešetril nikoho. Hlavné životné krédo lakomca Harpagona je jasné: peniaze a majetok nadovšetko! Keď Harpagon zistí, že mu jedna truhlička chýba, vtedy začne skutočný chaos, vznikajú komické situácie, odhaľujú sa ľudské charaktery a vrcholí boj o peniaze či lásku…

Vstupné: 14,00 €. Predpredaj NKD aj Maxiticket.sk.

 

Lampiónový sprievod / Ohňová show Fundango / Bubnová show Drumstas

12.11.    17.00 h – 19.00 h

Športový areál Sklabinská, Východné

Zraz: 17.00 h Športový areál Sklabinská

Začiatok sprievodu: 17.15 h

Trasa: Sklabinská –  Dopravná – Sklabinská

Pre deti bude pripravené sladké prekvapenie. Zabezpečený je aj predaj lampiónov, teplý punč,  občerstvenie.

Vstup voľný.

 

Divadielko Galéria: „Eliášove husle“

19.11.    16.00 h

Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

Rozprávka rozpráva príbeh o Eliášových husliach, ktoré zachránili nejednu princeznú a nejedného princa. Hudba týchto huslí je krásna a tajomná, a má schopnosť pomáhať ľuďom nájsť správnu cestu. V jednom kráľovstve za dávnych čias žili tri sestry princezné spolu so svojím otcom, dobrým kráľom…

Vstupné: 3,00 €.

 

„Haló z Račianskej knižnice“ s Katkou Kosánovou / TRAJA KAMOŠI

22.11.    10.00 h

Kultúrne stredisko Žarnovická 7

Beseda so spisovateľkou a režisérkou Barborou Kardošovou o jej tvorbe pre deti. Barbora Kardošová vyštudovala filmovú scenáristku a dramaturgiu. Napísala scenár pre niekoľko filmov a je autorkou viacerých románov pre dospelých a štyroch dielov série Traja kamoši… pre deti. Sériu ilustrovala Katarína Slaninková. Barbora vlastní vydavateľstvo audiokníh, pri príprave ktorých spolupracuje s mnohými slovenskými hercami.

Vstup voľný.

 

Katarínska tanečná zábava s HS Šubínovci.

26.11.    15.00 h – 20.00 h

Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

Vstupné: 4,00 €.

 

Cestovateľská beseda „CESTOU NECESTOU“ s Michalom Knitlom / Výstupy na sopky od Ekvádora až po El Salvádor

29.11.   18.00 h

Kultúrne stredisko Žarnovická 7

Neuveriteľných 100 dní v raji. Keď si spomeniem, čo sa mi podarilo za takú krátku dobu, znie to priam neuveriteľne… Výstupy na fotogenické Cayambe, Cotopaxi i Chimborazo, návšteva komunity pri Quite, hory i karneval v Kolumbii, sopky, jazerá, vodopády i kúpanie sa v Karibiku v Paname, Kostarike, Nikaragui a Salvádore. Viac ako 450 kilometrov na horách v 6 krajinách, ktoré stoja za návštevu.

Vstup voľný.

 

 

Zmena programu vyhradená!

 

 

Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v Nemeckom kultúrnom dome, Barónka 3, Odd. kultúry. Predaj vstupeniek aj priamo na mieste v deň konania predstavenia hodinu pred podujatím.