Život v Rači

Rača je malebná mestská časť, ležiaca v nadmorskej výške 174 m n. m., na rozhraní územia Malých Karpát a Podunajskej nížiny na ploche 2359,69 ha, s 23 165 obyvateľmi a k 31. decembru 2016.
Je preslávená predovšetkým svojimi bohatými vinohradníckymi tradíciami, ktoré siahajú až do čias rímskych légií. Račianske vinohrady sa rozprestierajú na južných svahoch Malých Karpát v nadmorskej výške 150 - 300 m n. m. Najstaršie dôkazy o osídlení oblasti dnešnej Rače pochádzajú z konca 8. storočia. Prvá písomná zmienka je z roku 1226. Mestská časť Bratislava - Rača je súčasťou tretieho Bratislavského obvodu a od centra Bratislavy je vzdialená 8 km. Pred tým, ako sa stala jednou z bratislavských mestských častí (1946), bola samostatnou obcou, známou pod názvom Račišdorf. Tvoria ju tri lokality: pôvodná Rača, Východné a jedno z najstarších sídlisk Bratislavy - Krasňany.
Medzi médiá mestskej časti BA - Rača patria obecné noviny Račiansky výber a magazín vysielaný na frekvenciách televízie Bratislava Račiansky magazín. Občanov zároveň informujeme prostredníctvom miestneho rozhlasu, webovej stránky a informačných vývesných skriniek.
Prehľad reštaurácií, pizzérií, barov, kaviarní a prevádzok rýchleho občerstvenia na území mestskej časti Bratislava - Rača
Hľadáte lekára v Rači? Prinášame Vám zoznam lekárov ordinujúcich v našej mestskej časti.
Prinášame novú rubriku na webovej stránke mestskej časti s názvom "Odkaz pre občana", v ktorej budeme uverejňovať fotografie, ktoré vznikajú počas terénnych prác našich pracovníkov čistoty v uliciach Rače. Chceme ukázať, čomu sa naši pracovníci musia venovať namiesto naplánovaných prác ako je zametanie, kosenie a podobne. Odnášanie veľkých kusov nábytku zaberie veľa času, ktorý mohol byť venovaný dôležitejším činnostiam pre dobro všetkých Račanov.